Noslēdzies decembra attālinātājs konkurss

“Mana skaistākā Ziemassvētku piparkūka”

Piparkūku  cepšana kopā  savu  ģimeni spēj radīt fantastisku svētku noskaņojumu- īpaši bērniem.  Līdz 23. decembrim mēs aicinājām ikvienu dalīties ar savu Ziemassvētku noskaņojumu, cepot un rotājot piparkūkas, un piedalīties kārtējā konkursā – skatē “Mana skaistākā Ziemassvētku piparkūka”. Konkursa mērķis bija veicināt Ziemassvētku noskaņas radīšanu, rosināt centra “Pepija” apmeklētājus radošai darbībai, lai bērni kopā ar vecākiem, cepot un rotājot piparkūkas,  veidotu prasmi noformēt savu kulināro veikumu.

     Ieskatam  nedaudz  no  vēstures: Piparkūkas ir Ziemassvētku  neatņemama sastāvdaļa. Tagad  pat grūti iedomāties, ka šis ēdiens pirms 5000 gadiem bijis tik īpašs, ka ar to mieloja tikai dievus vai pārdeva aptiekās kā zāles. Tie bija tik dārgi cepumi, ka bija pa kabatai tikai ļoti bagātiem cilvēkiem. Piparkūku sastāvā neatsverama nozīme ir garšvielām. Piparkūku sastāvā ietilpst: kanēlis, muskatrieksts, krustnagliņas, ingvers, kardamons, koriandrs, melnie pipari, smaržīgie pipari un pūdercukurs. Izgaršojot piparkūkas gabaliņu, varam apzināties, ka patiesībā mums mutē šajā brīdī ir pa kripatai gandrīz no visiem zemeslodes nostūriem.

Mēs pārliecinājāmies, ka mūsu  centra apmeklētāji – bērni un viņu vecāki- darbojās kopīgi, prasmīgi  un  radoši un ar īpašu gaumi un mīlestību ir veidojuši, cepuši un rotājuši piparkūkas. Kopā konkursā piedalījās 34 bērni. Paldies arī  PII “Bērziņš” grupiņas “Žubīte” 19 bērniem  un viņu audzinātājām par iesūtītajām piparkūku bildēm. Noteikti pēc šīs radošās nodarbības bērni kopā ar ģimenes locekļiem turpināja cept gardas piparkūkas arī  savās mājās.

       Liels paldies visiem  par Ziemassvētku radošumu! Visi  konkursa  dalībnieki  saņems  Pateicības  rakstu  un   saldo  balviņu.