Latvijas dzimšanas diena “Pepijā”

Latvijā 18. novembris ir svētku diena – Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadiena. Šogad svinam  Latvijas 104. dzimšanas gadadienu!

Centrā “Pepija”  apmeklētāji  valsts svētkus atzīmē jau no 10. novembra.  Radoši izpaužoties, ir tapis atbilstošs telpu noformējums, skan latviešu dziesmas un mūzika, notiek sarunas par to, cik nozīmīgi ir apzināties savu piederību valstij, savai zemei un tautai.

Novembris ir tumšākais gada laiks, kad tiek iedegtas svecītes Lāčplēša dienā, lai godinātu Brīvības cīņu dalībniekus, bet, kad tuvojas 18. novembris, tad domājam par to, kā šos svētkus padarīt sirsnīgus un  gaišus.  Sveču iedegšana ir ļoti atbilstoša dzimšanas dienas svinībām, tādēļ 16. novembrī katrs  bērns veidoja sveci, izmantojot Latvijas karoga krāsas. Pirms tam tika pārrunāta arī ugunsdrošība, kas saistīta ar sveču lietošanu. Katrs dalībnieks iejutās sveču meistara lomā, kļūstot par mākslinieku, dizaineru un sveču lējēju. Darbošanās  sveču darbnīcā  ir devusi izpratni, par to, ka darba rezultāts ir atkarīgs no  rūpīga un atbildīga darba procesa. Savu izveidoto sveci apmeklētājs aiznesīs uz savām mājām un iededzinās gaismiņu Latvijas dzimšanas dienai par godu!

Vēlam ikvienam Latvijas iedzīvotājam un viesim izbaudīt mūsu zemes skaistumu un cienīt tās tradīcijas!