CRYSTAL “10”

Pļaviņās 25. maijā bija īpašs notikums- mūsdienu deju studijas „DANCING CRYSTAL” deju grupas „CRYSTAL” 10 gadu jubilejas svinības.

  1. gadā 25. maijā tika izveidota deju grupa “CRYSTAL” Šajā laikā deju grupas sastāvs ir  mainījies un  savas deju prasmes  ir attīstījuši  daudzi bērni un jaunieši.

           Šajā deju sezonā, deju grupas „CRYSTAL” sastāvā ir 10 dzīvespriecīgi un aktīvi  dejotāji (8 meitenes un 2 puiši), kuri savu lielāko daļu brīvā laika pavada ar vienu mērķi – dejot!

            “CRYSTAL” tā mīlestība dejot, laime kopā būt, smiekli, asaras un prieks par sasniegumiem deju jomā.

       Nosaukums radās kādā “prāta vētrā”. Tas asociējas ar sauli atstarojošiem kristāliņiem, jo vairāk kustās, jo vairāk atstaro, gluži kā dejotāji tā mazi kristāliņi izveido lielu dārgakmeni.

       Ik gadu dejotāju sastāvs palielinājās,  bērnu un jauniešu vēlme dejot pieauga, un bija nepieciešamība izveidot deju studiju, lai tajā apvienotos dažādu vecumu deju grupas. Tā tapa deju studija “DANCING CRYSTAL”.

  1. gadā 11. septembrī tika izveidota deju grupa “Shiny CRYSTAL”
  2. gadā 14.septembrī tika izveidota deju grupa “KIDS CRYSTAL”
  3. gadā augustā tika izveidota deju grupa “Mini KIDS CRYSTAL”

Kopā deju studijā “DANCING CRYSTAL”,  dejo  un attīsta deju prasmes 56 dejotāji (50 meitenes un 6 zēni)  no 5 līdz 19 gadu vecumam.

Deju nodarbībās dejotāji cenšas apgūt ko jaunu un interesantu daudzveidīgā horeogrāfija un dejas tematikā, savos priekšnesumos iekļaujot visdažādākos deju stilus, bet pārsvarā tas ir  street dance stils. Visās grupās dejotāji apgūst ritma izjūtu, kustību koordināciju, skatuves kultūru, stāju, mākslu sevi pasniegt auditorijas priekšā.

* Papildus deju nodarbībām deju studija “DANCING CRYSTAL” regulāri piedalās dažādās deju meistarklasēs. Pa deju sezonām, dejotāji izmēģina dažādu stilu meistarklases, deju nometnēs  iepazīst  populārus deju horeogrāfus.

*Dejotāji izturēja COVID laiku, strādājot attālināti un tad dejošanā jau tika iesaistīta visa ģimene.

*Studija piedalījās attālinātājos deju projektos “Esi kustībā” un “Nē – smēķēšanai!”

*Īpašs notikums bija dalība XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos mūsdienu deju lieluzvedumā “Augstāk par zemi”.

*”CRYSTAL” jaunieši piedalās Aizkraukles novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursos, kur saņem līdzfinansējumu deju meistarklasēm, lai paaugstinātu savu deju prasmi.

*Dejotāji pa šim 10 gadiem piedalījās sacensībās ne tikai Latvijā, bet arī ārpus mūsu valsts un savas deju prasmes izmēģinājuši ap 270 dejotāju – bērni un jaunieši.

Ar gadiem, dejotāju deju iemaņas paaugstinās un katrs dejotājs tiek pārcelts uz nākamā vecuma grupu. Galvenais  ir  centība, neatlaidība un ar prieku apmeklēt deju nodarbības, un, protams, vēlme dejot! 

    Dejotāji uzskata, ka no nodarbībām gūst emocionālu labumu – labu noskaņojumu, gandarījumu,  nostiprinot lielāku pašpārliecību. Dejojot tiek izstrādāti laimes hormoni, kas uzlabo garastāvokli. Dejotāju motivācija aktīvai iesaistei deju nodarbībās ir iespēja saturīgi pavadīt savu brīvo laiku, iespēja uzlabot savu fizisko attīstību.

No pašiem deju studijas izveidošanas, tas  ir  pirms 10 gadiem,  grupas dejotāja ir Annija Vīksna un  ļoti aizraujas ar dejošanu līdz pat šim.  Viņa ar lielu degsmi strādā deju nodarbībās kopā ar  “DANCING CRYSTAL” deju studijas vadītāju,  palīdzot vadīt “Mini KIDS CRYSTAL” un “KIDS CRYSTAL”.  Tāpat sniedz atbalstu deju nodarbību vadīšanā  deju grupām “Shiny CRYSTAL” un “CRYSTAL”.

         Jubilejas  pasākumā kopumā piedalījās 5 deju grupas, rādot skatītājiem savas šīs sezonas dejas, kā arī dejoja laikmetīgās dejas grupa, kuru vada Annija Vīksna.

Annija aktīvi veic brīvprātīgo darbu Pļaviņu apvienībā jau kopš 2022. gada un ir izveidojusi savu laikmetīgās dejas 15 dejotāju  grupu, vada deju nodarbības dažāda vecuma dejotājiem. Grupas dalībnieki apgūst pamatprincipus laikmetīgajā dejā, kas balstīta uz atbrīvošanos, spēku un mobilitāti.

Pateicoties vecāku atbalstam, dejotāji guvuši lielu pieredzi, piedaloties daudzos konkursos,  sacensībās un čempionātos, kur esam guvuši godalgotas vietas. Kolektīvus vieno emocijas, azarts, mīlestība, talants, radošums un daudzveidīga horeogrāfija ar pārdomātu dejas tematiku, kā arī dejotāju vēlme meklēt jaunas idejas un sevi nepārtraukti pilnveidot. Vecākiem  koncertā bija veltīta īpaša deja.

Dejotgriba ir galvenā “CRYSTAL” dejotāju veiksmes atslēga! Katra uzstāšanās reize rāda dejotāju  izaugsmi!  Un “DANCING CRYSTAL” – tā ir dzīve nemitīgā kustībā!

Liels paldies arī bijušiem studijas dejotājiem, kas  ieradās mūsu pasākumā!

Paldies ciemiņiem, vecākiem un protams pašiem bērniem un jauniešiem par sirds patīkamiem vārdiem!

 

Mūsdienu deju studijas “DANCING CRYSTAL” vadītāja Tatjana